Zeynel Emre canlı yayında nasıl özür diletti?

Programın konukları CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Optimar Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, gazeteci yazar Necdet Saraç, iktidara yakın Türkgün gazetesi Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız ile avukat Cüneyt Toraman’dı.

Programda, yerel seçimlere yönelik ittifaklar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin gündemde tuttuğu “beka sorunu” konuşulurken, konuklardan CHP milletvekili Zeynel Emre ile Türkgün gazetesi Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız arasında bir tartışma yaşandı.

Kadir Yıldız’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Her evden HDP’ye bir oy” çağrısı yaptığını iddia etmesi üzerine, CHP’li Zeynel Emre, bu iddianın doğru olmadığını; doğruluğunun ispatlaması halinde CHP’den de milletvekilliğinden de istifa edeceğini söyledi.  

CHP’li Emre, iddianın doğru çıkmaması durumunda da Kadir Yıldız’a “özür” dilemesi çağrısı yaptı. Kadir Yıldız ise reklam arasında iddiasını ispatlayan konuşmanın videosunu bulup dinleteceğini söyledi.

Programda verilen reklam arasından sonra CHP’li Emre, Kadir Yıldız’a iddiasını hatırlattı. Kadir Yıldız da telefonundan A Haber sunucusu Erkan Tan’ın sözlerini dinletti. Bunun üzerine CHP’li Zeynel Emre, Kadir Yıldız’a, bunun CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bir açıklaması değil Erkan Tan’ın kara propagandası olduğunu ve “özür” dilemesi gerektiğini söyledi.

Kadir Yıldız da iddiasını ispatlayamadığını kabul ederek CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan “özür” diledi.